Toto je Kájův blog.

O ústech nemluvňat a denní modlitbě církve

3. 1. 2019 13:46
Rubrika: žádná

dom Samuelovi, opatovi v Novém Dvoře

Vážený otče opate,

jako Váš občasný host od Vás dostávám pravidelné zprávy o tom, co máte nového v klášteře. Dovolte mi několika řádky napsat, co bych s Vámi rád sdílel. Pokusím se být stručný. Den před Štědrým dnem se mi narodila dcera Bernadeta. O okolnostech, o jménu, ani o radosti psát nebudu. Není to zde podstatné.

Manželka slyšela od řady jiných matek, zejména těch, které porodily několik dní před ní, jaká starost to je zařídit, aby dítě dobře spalo a dobře rostlo. Jedna z jejích přítelkyň jí doporučila knihu, kterou napsala odbornice na novorozence Gina Ford. Po narození dcery jsme knihu soustředěně studovali a nalezli přehled, co je během dne třeba dělat - přesně určené časy. Byl jsem překvapen. Řekl jsem manželce, že mi časy kojení nápadně připomínají jednu tabulku, kterou už jsem někde viděl. Totiž rozvrh modliteb ve Vašem klášteře. Časy, které jsou doporučovány matkám, by dávaly pít svým dětem, aby byly klidné a dobře rostly, se nápadně podobají časům, kdy mniši otevírají ústa k modlitbě, aby přes jejich ústa proudil do církve život.

Časy dodržujeme a dcera prospívá.

Více není třeba psát. Přeji Vám i celému Vašemu společenství i za manželku Dominiku požehnaný rok 2019.

Sdílet

Komentáře

dromedar http://literarky.cz/offline/jazykove-zakampi/18705-jazykove-zakampi-hejtovat

deFlegmatique Omlouvám se, že vůbec nebudu komentovat článek, ale to, že se haterka ptá na to, co je hejtování, je prostě pecka. :-)

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Rubriky

Nejnovější

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková